iDrby

Apple Pay se využívá na 16 % všech iPhonů, větší rozšíření můžeme čekat za 3 až 5 let

Apple Pay

Společnost Loup Ventures odhalila, že Apple Pay aktivně používá 127 miliónů iPhonů po celém světě. Čísla stále rostou a během několika let má dojít k masovému rozšíření.

Zajímavá čísla o rozšíření platební metody Apple Pay se dostala na veřejnost. V předchozím roce se tato technologie využívala na zhruba 62 miliónech iPhonů a v tomto roce je to už 127 miliónů. Na celém světě je přitom aktivních asi 795 miliónů iPhonů. Ze zmíněných 16 % pochází 5 % z USA, což je možná trochu překvapivě nízké číslo.

Počet bank podporujících Apple Pay je nyní přesně 2707 a to znamená nárůst 41 % oproti minulému roku. Loup Ventures zkontrolovala namátkou 100 prodejců v USA a zjistila konzistentní růst nákupů. Podle samotného Applu se meziročně zvýšil počet aktivních uživatelů dvojnásobně a ztrojnásobila hodnota transakcí.

 

Apple Pay je tu už od roku 2014

Platební platforma americké společnosti přišla už na podzim roku 2014. Stále se ale nerozšířila natolik, jak by mnozí mohli očekávat. Minulý rok na jaře cupertinská firma uvedla, že se moc nezabývá pomalým přijetím její služby mezi uživateli, protože vidí velkou budoucnost Apple Pay a věří, že se stane za pár let primární platební metodou většiny svých zákazníků.

Apple Pay iPhone X

Eddy Cue, zodpovědný za vývoj online softwaru a služeb, je také optimistický. Prohlásil, že mu je jedno, zda se Apple Pay více prosadí během dvou nebo tří let, ale že nakonec to tak určitě bude. K rychlejšímu přijetí by ale určitě pomohla větší podpora ze strany bankovních institucí. U nás v České republice jsme na velmi dobré úrovni v bezkontaktních platbách a dá se říct, že představujeme velmoc. Na každém rohu je bezkontaktní terminál a snad všechny banky už nabízejí bezkontaktní platební karty. Přesto tu Apple Pay ještě není, i když se možná blýská na lepší časy. Server Appliště nedávno zveřejnil zprávu o možném nasazení technologie u Moneta Money Bank.

Zdroj: Macrumors.com

Back to School

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)