iDrby iPhone

Apple si údajně objednal 70 milionů ohybatelných OLED displejů pro iPhone 8 od Samsungu

OLED
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Představení nového telefonu iPhone 8 se už blíží a každým dnem vyplývají na povrch nové informace, které blíže upřesňují jeho specifikace.

Tu poslední přinesl magazín Nikkei, který říká, že si Apple u společnosti Samsung objednal na 70 milionů ohebných OLED displejů. Zpráva cituje zdroj dodavatelského řetězce a vysvětluje, že i když si Apple objednal řečené číslo, Samsung počítá s vyšší produkcí a během celého roku chce vyrobit na 95 milionů těchto panelů.

 

Není Samsung jako Samsung

Samsung má s výrobou displejů dlouhodobé zkušenosti, a protože není značka Samsung jako Samsung, není divu, že se Apple obrátil právě na něho. Tato korejská společnost se tak stane výhradním dodavatelem displejů do osmičkových iPhonů. Očekává se, že iPhone 8 bude mít 5,2palcový OLED displej se zakřivenými kraji. Jeho cena pravděpodobně nebude nižší než 1 000 dolarů.

Skupina Samsung je největší společnost v Jižní Koreji a 3. největší světový konglomerát podle tržeb, který řídí několik firem na světě. Skládá se z velkého množství mezinárodních společností, všechny jsou spojeny pod značkou Samsung a to včetně Samsung Electronics, světově největší elektronické společnosti, Samsung Heavy Industries, jednoho z největších světových stavitelů lodí a Samsung Engineering & Construction, vedoucí globální stavitelské společnosti. Tyto tři multinacionální korporace tvoří základ skupiny Samsung a odráží její jméno – význam korejského slova Samsung je „tři hvězdy“.

iPhone 8 by měl být představen spolu s evolučními modely stávajících sedmiček, tedy s iPhonem 7s a 7s Plus. Všechny tři modely by měly mít bezdrátové nabíjení, měly by být voděodolné, očekávají se ale i novinky v oblasti Touch ID a pravděpodobně přijde také rozpoznávání tváří při odemykání zařízení. Rozuzlení bychom se měli dočkat v září tohoto roku.

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.