Aplikace Pro iOS

Apple upozorňuje na jeho nový App Store v iOS 11 několika reklamami

redesign
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Nová éra obchodu s aplikacemi App Store se začala psát v úterý 12. září večer, kdy byla uvolněna oficiální verze operačního systému iOS 11.

Den na to, kdy bylo iOS 11 dostupné všem uživatelům, uveřejnil Apple sérii reklam zaměřených právě na App Store. Vyjma celého redesignu App Storu však přišla ještě novinka v podobě nového limitu na stahování aplikací a her skrze mobilní data. Doposud byl ten stanoven na 100 MB. Doba, ale i pokrytí kvalitní mobilním sítí přispěly k tomu, že se tento limit v iOS 11 navýšil na 150 MB.

 

Vítejte v #newAppStore

První reklama je pojmenovaná Welcome to the #newAppStore a ukazuje skoro všechny novinky, kterých se v něm uživatelé iOS 11 a následujících verzí dočkají. Začne hlavní stránkou s výběry editorů, ukáže, co obsahuje nabídka Dnes a dojde i na oblíbené hry. Vše následuje v rychlém sledu bez chvilky oddechu.

Ukázány jsou také nové karty s aplikacemi, které mají zajistit zjednodušení prohlížení informací o titulu a zároveň usnadní hledání nových aplikací. Změna uživatelského rozhraní je poplatná samotnému systému, takže je čistší a soudržnější.

Apple zároveň vydal tři kratší, patnáctisekundová, videa, která ukazují danou kolekci aplikací či her v App Storu. První, The Quest for Kicks, je zaměřena na tituly, které vám usnadní nákup nových běžeckých bot.

Další v pořadí se zaměřuje na „kulturní“ aplikace a reklama konkrétně vyzdvihuje karaoke tituly, se kterými se baví celý svět. Poslední reklama pak ukazuje populární hit Monument Valley 2. Všechny nové reklamy jsou vyvedeny v minimalistickém kresleném „material“ designu.

aplikace

iOS 11 můžete nainstalovat na zařízení iPhone 5s a novější, iPad mini 2 a vyšší, iPad Air a novější, iPady Pro a 6. generaci iPodu touch. Vyjma nového App Storu se vyznačuje podporou pro aplikace pracující s rozšířenou realitou, přepracovanou hlasovou asistentkou Siri, vylepšenou aplikací Hudba a také zcela novým Ovládacím centrem.

Aktualizace:

Apple všechny uvedené reklamy ze svého YouTube kanálu stáhl.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.