Aplikace

Apple Music má rekord – za 24 hodin si jedno album poslechlo 90 milionů uživatelů. Spotify zaostává

Apple Music
Adam Kos
Autor: Adam Kos

O víkendu uvedl kanadský raper Drake do streamovacích služeb, Apple Music nevyjímaje, nové album More Life a hned se stalo rekordním na všech frontách.

Rekordy v Apple Music trhal Drake i se svým předchozím albem Views, na něho však měla tato služba exkluzivitu. Ta se ale s novým albem nekoná, takže to bylo poskytnuto všem službám naráz. V Apple Music se i tak stalo nejpřehrávanějším novým albem za 24 hodin, kdy bylo streamováno 89,9 milionkrát. Oproti tomu ve službě Spotify „jen“ 61,3 milionkrát.

 

Rekordy ve všech směrech

I Spotify však zaznamenalo s More Life rekord, protože toto album předčilo dosavadního lídra ve streamování během jednoho dne, kterým předtím bylo nové album Eda Sheerana Divide. To bylo streamováno celkem 56,7 milionkrát.

Zajímavý je tak hlavně ten fakt, že Apple Music si předplácí více jak 20 milionů uživatelů a v přehrávání dosáhlo na metu 90 milionů streamů, kdežto Spotify má platících předplatitelů 50 milionů a dotáhlo to jen na „něco málo“ přes 60 milionů streamů. Přesné počty neplatičů známy nejsou.

More Life trhlo rekord i na rádiové stanici Beats 1, kdy bylo uvedeno v pořadu OVO Sound Radio, jenž poslouchalo zatím nejvíce posluchačů v historii tohoto rádia. Přesná čísla však známá nejsou, protože Apple poslechovost tohoto kanálu neuvádí.

Aubrey Drake Graham se narodil 24. října 1986 v kanadském Torontu a je kanadský herec, zpěvák a rapper, v současnosti nahrávající v USA pod labelem Young Money Entertainment. Původně proslul jako herec v seriálu Degrassi: The Next Generation, ve kterém účinkoval od roku 2001 celých osm let.

V USA se stal slavným až se svou hudební kariérou, a to díky Lil Wayneovi a jeho labelu Young Money Ent.. V roce 2010 vydal svůj platinový debut Thank Me Later, který dosáhl na první místo v amerických, kanadských a britských hitparádách. Alba se jen v USA prodalo přes 1,4 milionu kusů. Je držitelem několika hudebních rekordů (počet současně umístěných písní, počet streamů alba apod.).

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.