iDrby

Kolik stojí exkluzivita interpreta v Apple Music? Chance the Rapper to prozradil

Apple Music
Adam Kos
Autor: Adam Kos

To, že interpreti poskytnou svou nahrávku pouze jedné stremovací službě, není žádnou výjimkou. Chance the Rapper teď ale prozradil, kolik to Apple vlastně stálo.

A opravdu to není málo. To, aby album Coloring Book od vycházející hvězdy Chance the Rappera mohlo být po pouhých čtrnáct dní pouze a jen v Apple Music, vysolila tato společnost celých 500 000 dolarů. Zpěvák to uvedl na sociální síti Twitter v několika příspěvcích. Po této době pak už bylo album volně dostupné třeba na síti SoundHound.

 

Apple Music X Spotify a ti další

Rapper chtěl tímto přiznáním trochu přiložit do kotle plného hádek, pravd i lží kolem streamování obsahu v různých službách, které mezi sebou vedou lítý boj o každou duši. Díky pozdějšímu ocenění tohoto interpreta ale Apple určitě nešlápl vedle a vynaložené finance se mu jistě vrítili. Stejně jako s jeho ostatními exkluzivními úlovky – Drakem, Katy Perry, Frankem Oceanem nebo The Weekendem.

 

Chance the Rapper, vlastním jménem Chancelor Bennett, (16. dubna 1993) je americký rapper, který vyrůstal jako starší ze dvou bratrů na předměstí Chicaga. Svůj první mixtape nazvaný #10Day vydal v roce 2011. Druhý, pojmenovaný Acid Rap, pak následoval v roce 2013. Vyjma několika spoluprací s významnými jmény světového charakteru vydal v roce 2016 i své první album Coloring Book, za které získal ocenění Grammy jako objev roku.

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.