iDrby

Navštivte pražské Apple Museum pohodlně z vašeho domova

Apple Museum

Apple Museum, které se nachází v centru Prahy, přidalo na svůj oficiální web virtuální prohlídku. Nyní už se nemusíte ani pohnout ze své pohodlné židle!

Už nějaký ten pátek můžete v Praze poblíž Karlova mostu navštívit jedno muzeum skryté mezi pražskými uličkami. Zatímco v ostatních muzeích se podívate do historie zvířat, aut či jiných věcí, toto vám nabídne něco lepšího – konkrétni historii Applu. Nově ale memusíte ani chodit ven a muzeum si můžete prohlédnout z pohodlí vašeho domova – přijdete ovšem o opravdu velký zážitek, který samotná návštěva nabízí.

O Museu

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Praha je prvním městem, kde je možné jedinečnou výstavu vidět. Představuje nejhodnotnější a nejkomplexnější sbírku počítačů od roku 1976 až 2012 i nejrůznějších předmětů společnosti Apple, Pixar a Next. Přijďte si prohlédnout unikátní exponáty značky, která začínala v garáži a stala se nejhodnotnější firmou na planetě. Prozkoumejte zblízka Jobsův odkaz v podobě revolučních převratů uprostřed světa moderních technologií. Vžijte se do poutavého příběhu člověka, který stvořil prosperující Apple, z kterého byl později vyhozen, koupil filmová studia Pixar a založil úspěšnou společnost Next… aby se po letech znovu postavil do čela skomírajícího Applu a dosáhl s ním dosud nepřekonaných úspěchů. Při realizaci projektu jsme kladli důraz na použití kvalitních materiálů, čistotu a jednoduchost výstavních prostor, v historickem interiéru tak, aby vše korespondovalo s filosofií značky Apple. Výtěžek expozice bude věnován na nadační účely. A to především pro lidi po traumatických nehodách, kteří mají částečnou nebo trvalou ztrátu pohyblivosti. Zdroj: Applemuseum.com[/box]

Samotné muzeum si totiž vytvořilo speciální virtuální prohlídku přes internet. Na webové stránce www.applemuseum360.com si můžete celou budovu prohlédnout a doprovázet vás u toho bude i příjemná hudba. Cena přitom není nijak vysoká a za vstup dáte 69 Kč. Hlavní chodba od vstupu, posezení a bar je samozřejmě zdarma.

iPhone Xs

O autorovi

Oldřich Korbel

Oldřich Korbel

Milovník filmů, dobrého jídla a cestování. Zálibu našel před pár lety i v Apple produktech. Ve volném čase se rád projede na kole nebo na kolečkových bruslích, nedá dopustit ani na sérii seriálu The Walking Dead.