Apple Watch iDrby

Apple je opět rekordní! Hlásí nejlepší čtvrtletí ve své historii

Apple Park

Společnost Apple prožila finančně nejlepší druhé fiskální období ve své historii. Co to znamená? Zisky stoupají, iPhony se prodávají a Tim Cook si mne ruce.

Fiskální rok je období, které začíná u Applu vždy každý rok trochu jinak. Aktuálně je to od 1. října 2017 do 29. září 2018. První čtvrtletí jsou tedy poslední 3 měsíce loňského roku. Druhé, to, které je nyní rekordní, nastalo 1. ledna a končilo posledního března. To jen pro úplnost.

Apple prodal za 3 měsíce přes 52 miliónů iPhonů

Během druhého fiskálního kvartálu kalifornská firma prodala 52,2 miliónů kusů iPhonů, což představuje meziroční nárůst o 3 %. Vysoko nastavená cena iPhone X, který je z těchto zařízení nejprodávanější, zapříčinila i navýšení průměrné ceny za iPhone. Ta se vyšplhala na 728,30 dolarů za kus.

Apple fiskální rok

V prvním kvartálu fiskálního roku, tedy na konci kalendářního roku 2017 byla průměrná cena dokonce 796,42 dolarů, protože každý lačnil po novém iPhonu X, jakmile se objevil na pultech.

iPad stagnuje

Nový iPad se začal prodávat na konci března, takže moc ovlivnit výsledky druhého kvartálu nemohl. I tak se ale Apple dostal na lepší čísla než minulý rok ve stejném období. Nárůst tržeb je 6 % a to z 3,9 miliard dolarů na 4,1 miliard. I tak se nejedná o závratné zlepšení a iPad zatím neroste tak, jak by si možná Apple představoval. V porovnání s delší historií je vidět, že nejvíce se těmto tabletům dařilo v roce 2014. Pak přišly iPhony s větší úhlopříčkou a upozadily prodeje iPadů.

Mac se drží, Apple Watch a HomePod mají být dalším tahákem

Počítače Mac jsou historicky nejstabilnějším produktem firmy. Nedochází u nich k propadům ani výraznému nárůstu. Zatímco bez iPadu nebo iPhonu se většinou lidé obejdou nebo v případě telefonu zvolí konkurenční produkt, Mac se jen tak opustit nedá. Výnosy z těchto zařízení Applu činí 5,8 miliardy dolarů, takřka stejně, jako minulé období.


HomePod HomePod zakáže použití většiny služeb, když uživatel nebude doma- HomePod se začne na začátku února prodávat a už unikají na povrch informace o jeho schopnostech. Má se jednat o… ...

Ostatní produkty mezi které se řadí zejména Apple Watch a nyní i HomePod, mají být tahounem dalších let. Chytrým hodinkám se to už daří a překonávají i prodeje zavedených značek. HomePod si bude muset své postavení vydobýt a jakmile bude dostupný ve více zemích, může se mu to podařit.

Zdroj: Appleinsider.com

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)