Aplikace Pro iOS

Podívejte se, které aplikace a hry dostaly výroční ceny Apple Design Awards 2018

Apple Design Awards 2018
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple na WWDC vždy uděluje jeho výroční ceny za design aplikací a her napříč celým App Storem. Které tituly Apple Design Awards dostaly letos?

Worldwide Developer Conference (WWDC) je každoroční týdenní konference firmy Apple pro vývojáře, na které se dozvědí podobu nových operačních systémů Applu, mohou se zúčastnit četných workshopů, přednášek atd. Letos tak je hlavním tématem iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 a tvOS 12. Společnost na ní také vždy uvede vítěze za design aplikací a her.


WWDC 2018 LifeHacker LifeHacker #21: WWDC 2018 – naše postřehy- https://youtu.be/uO-aIewPFb4 V jednadvacátém dílu pořadu LifeHacker si shrneme všechny novinky, které Apple představil na WWDC 2018 a dodáme naše postřehy.… ...

Vítězové letošního ročníku pocházejí z devíti zemí světa (Nizozemsko, Finsko, Indie, Rakousko, USA, Austrálie, Dánsko, Kanada a Turecko) a vyjma kovové kostky s logem Applu, získali od společnosti ještě věcné ceny. Každý z oceněných vývojářských týmů tak obdržel 5K iMacPro, 15palcový MacBook Pro, iPhone X s kapacitou paměti 256 GB, iPad Pro s kapacitou paměti 512 GB, Apple Pencil, 4K Apple TV, Apple Watch Series 3 a sluchátka AirPods.

Apple Design Awards 2018

 

Seznam aplikací a her, které dostaly ocenění Apple Design Awards 2018:

 

Agenda

Titul Agenda je zajímavou alternativou pro vaše poznámky. Je přímo šitý pro plánování projektů. Vyniká zejména tím, že vám vaše poznámky řadí do časové osy, takže přesně víte, kdy, kde a co jste si zaznamenali a k jakému tématu se daný záznam váže. Aplikace samozřejmě nabízí komplexní textový editor i s možností určení různého formátování.

icon
Agenda.Momenta BVProductivityZdarmaStáhnout

 

Bandimal

Jak jednoduchým způsobem vzbudit u dětí zájem o hudbu? Bandimal udělá půlku práce za vás. Dětem totiž poskytuje interaktivní prvky ve velice milé kreslené grafice, kterou si zamilují.

icon
BANDIMALYATATOY OyEducation99,00 KčStáhnout

 

Calzy 3

Calzy 3 je alternativní kalkulačka, kterou využijete každý den. Umožňuje ukládání hodnot, podporuje drag and drop gesto, nabízí 3D Touch i vědecké funkce. Třešničkou na dortu pak je denní a noční mód.

icon
Calzy 3Raja VUtilities79,00 KčStáhnout

iTranslate Converse

Aplikace iTranslate Converse je váš osobní tlumočník, kterého máte neustále po ruce. Pracuje jednoduchým způsobem, kdy stačí mezi vás a druhou osobu umístit právě váš telefon. Ten posléze překládá vše, co ten který z vás řekl. Každý přitom může mluvit ve své mateřštině protože aplikace automaticky pozná, o jaký jazyk se jedná.

icon
iTranslate ConverseiTranslate GmbHTravelZdarmaStáhnout

 

Florence

Florence Yeoh je hlavní hrdinka interaktivní knihy, která je pojmenována dle jejího křestního jména. Ta se snaží vymanit ze stereotypu jejího života. Dílo je od tvůrců ceněné herní série Monument Valley.

icon
FlorenceAnnapurna Games, LLCGames79,00 KčStáhnout

 

Playdead’s INSIDE

Playdead’s INSIDE je velice neobvyklá hra. V různorodých prostředích na vás číhají různé nástrahy, pasti, a také nepřátelé, kteří vás chtějí zničit. V určitých bodech je také potřeba trochu přemýšlet a například věci, jako jsou krabice, posunout tak, aby se přes ně dala přelézt vysoká zeď. Vše je temné, ponuré a naprosto úchvatné.

icon
Playdead's INSIDELIMBO ApS / Playdead ApSGamesZdarmaStáhnout

 

Alto’s Odyssey

Alto’s Adventure nebyl nijak revoluční titul, jeho provedení ale bylo velice líbivé, a tak si jej oblíbili nejen kritici, ale i hráči. I když je Alto’s Odyssey úplně to samé, jen v bleděmodrém, i tak cenu s podivem obdržel. Sice na chvíli zabaví, to ano, ale díky mizivému množství novinek začne brzy nudit.

icon
Alto's OdysseySnowmanGames129,00 KčStáhnout

 

Frost

Zvládnete ukázat cestu zbloudilým duším na jejich domovskou planetu? Hra není unikátní jen pro své grafické pojetí, ale i pro odladěné dotykové ovládání, skvělý hudební podkres a hlavně originální nápad.

icon
FROSTkunabi brother GmbHGames129,00 KčStáhnout

 

Oddmar

Viking Oddmar je hlavní hrdina hry, který se snaží najít cestu ke svému ztracenému potenciálu. Příležitost na to má, dokáže se jí ale chopit? Jedná se o milou arkádovou plošinovku, která vás chytne a pustí, až když ji dohrajete.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.