Aplikace

Apple čistí App Store o tisíce nevhodných aplikací

redesign
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple bojuje proti „nevhodnému“ obsahu v jeho obchodě s aplikacemi App Store, čímž dochází na odstranění opravdu velkého množství titulů.

V největší míře se jedná o klony populárních aplikací, 32bitové tituly, spamware a jiný škodlivý obsah, kterého se chce Apple před ostrým spuštění jeho iOS 11 zbavit. Nejnovějšího operačního systému pro naše iPhony a iPady se totiž máme dočkat už na přelomu září a října.

Mazání aplikací a her má za následek i zpřísnění podmínek, které vývojáři musí splnit, aby se jejich aplikace mohla v tomto obchodě objevit. Pokud nově bude k tvorbě aplikace či hry použita nějaká šablona, bude titul zamítnut.

 

Klony útočí

Titul Flappy Bird jistě znáte. Nainstaloval si jej každý, více jak jednou jej pustil každý druhý. Byl sice zdarma, za to s reklamou, která jeho vývojáři zařídila doživotní honorář. Když už měl dost, tak ji sám z App Storu odstranil. To mělo za následek, že se v něm objevily desítky her, které obsahovaly slovo Flappy, další desítky, které obsahovaly Bird a stovky těch, které tato slova různě kombinovala, když tu a tamhle pozměnily písmenko.

Takovéto tituly ale kupodivu táhnou a nejedna duše se nachytala a nějakou tu korunu v nich pustila. Podobná kopírka postihla i titul 2 048. A Applu se to nelíbí, což je pro koncového uživatele a vývojáře originálních titulů dobře. Takže pryč s balastem. I když od obojího je tam ještě nyní opravdu dost.

V App Storu by už také neměly být žádné aplikace obsahující spam a takové aplikace, které poskytují pirátský obsah. V tomto případě se jedná zejména o streamování hudby. Brzy se rozloučíme i se všemi 32bitovými tituly, protože Apple chce být už jen 64bitový. Zde jistě nastane problém u uživatelů, kteří vlastní starší zařízení.

Na podzim přijde největší změna App Storu od roku 2008, kdy byl spuštěn. Zatím to vypadá dobře, tak doufejme, že to Apple dotáhne do konce a donutí uživatele jej pravidelně spouštět a nakupovat v něm.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone SE

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.