iDrby

Apple uzavřel partnerství s automobilkou Volkswagen. BMW a Mercedes odmítly

Volkswagen, Apple Car

Apple už delší dobu vyvíjí snahu o vytvoření vlastního konceptu chytrého automobilu. Poté, co BMW a Mercedes nabídku americké společnosti odmítly, Volkswagen se rozhodl kladně.

Už loni se prosáklo na veřejnost, že Apple oddělil celou divizi společnosti pro vývoj automobilu a nazval ji jako Project Titan. Cílem je vytvořit zcela autonomní vozidlo, které do budoucna bude provázané s ostatními Apple službami a produkty, jako je iPhone nebo iPad. Postupným krokem vývoje má pak být pravidelná kyvadlová doprava na lince poblíž sídla kalifornské společnosti.


CarPlay iOS 11 Co je nového v CarPlay iOS 11? Vylepšené rozhraní i nové funkce- Společně s iOS 11 přijde i nové CarPlay. Systém pro automobily získá nové funkce jako průvodce Apple Mapami, doporučení trasy… ...

Volkswagen přijal nabídku, další konkurence ji odmítla

Vyjednávání bylo zaměřeno výhradně na německé výrobce aut. BMW a posléze Mercedes se nechtěly dělit o svá získaná data a know-how v oblasti konstrukce vozidel. Volkswagen ale už souhlasil a poskytl Applu své dodávky T6 Transporter pro účely autonomního cestování cupertinských zaměstnanců. Termín dokončení a prvního uvedení do provozu ale není znám.

Moc toho z projektu Titan Apple prozradit nechce a jeho budoucnost je velmi nejasná. Spekuluje se, že americká firma postupně přehodnocuje plány a z prvotně velké vize vlastního automobilu se uchýlí jen k poskytování některých systémů současným automobilkám. Uvidíme.

Zdroj: TheVerge.com

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)