Aplikace

Apple odstranil z čínského obchodu App Store více než 58 tisíc aplikací

redesign
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple čistí svůj App Store od balastu. V tom čínském odstranil během čtrnácti dní na 58 tisíc aplikací a her, což je 10x více, než v ostatních mutacích obchodu.

Tento obchod s mobilními aplikacemi a hrami se v iOS 11 dočká razantní změny, která nebude jen designová. Ubyde v něm totiž také spousta obsahu, který však nikomu chybět nebude. Apple se do ostrého startu nového App Storu snaží odstranit z něho všechen duplicitní a škodlivý obsah. Ušetřeny nebudou ani aplikace, které si již více jak rok nikdo nenainstaloval.

 

Všechno dobré je pro něco špatné

Nyní byla serverem People.cn zveřejněna zpráva, že Apple odstranil celých 58 tisíc aplikací jen z čínského App Storu a to dokonce v rekordně krátkém čase čtrnácti dní. Zpráva říká, že 33,5 procenta z této sumy bylo her. Samotná zpráva se však nesetkala s přílišným pochopením tamních vývojářů, kteří akci Applu berou jako útok na společnost Tencent, která vlastní populární WeChat. Množství odebraných titulů totiž s tímto „kecálkem“ různě spolupracovalo.

App Store je obchod s aplikacemi pro zařízení s operačním systémem iOS. Je provozován společností Apple, která ho zprovoznila 10. července 2008. Už po 24 hodinách bylo z App Store staženo více jak 1 milion aplikací, těch přitom při svém spuštění obsahoval jen 500. O rok později už disponoval nabídkou 55 tisíci aplikacemi a hrami, které dosáhly na více jak miliardu stažení.

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.