iDrby

Se sluchátky Apple AirPods je spokojeno na 98 % zákazníků

AirPods
Adam Kos
Autor: Adam Kos

98 % zákazníků společnosti Apple, kteří si koupili Bluetooth sluchátka AirPods, jsou s tímto bezdrátovým příslušenstvím spokojeni.

Dotazováno bylo 942 majitelů těchto skutečně bezdrátových sluchátek, ze kterých 82 procent uvedlo, že jsou s nimi „velmi spokojeni“. Dalších 16 procent uvedlo, že jsou „spokojeni“. V konečném součtu to tedy je 98 procent. 2 procenta pak nejsou spokojeni, ale ani nespokojeni.

Sluchátka

 

Magické, se skvělým zvukem i výdrží baterie

Společnost Creative Strategies, která průzkum prováděla, uvedla, že Apple AirPods nastavily laťku spokojenosti opět výš. Žádný jiný nový produkt Applu totiž takto vysokého hodnocení ještě nedosáhl. První iPhone měl v roce 2007 úroveň spokojenosti 92 procent, první iPad v roce 2010 taktéž, Apple Watch pak v roce 2015 získalo 97 procent spokojených majitelů.

Tito majitelé byli také tázáni, zda by sluchátka doporučili. K tomuto zjištění byl použitý standardní benchmark Net Promoter Score, ve kterém dotazovaný odpovídá dle stupnice 0 až 10, kdy nula značí „absolutně nedoporučuji“ a oproti tomu desítka značí „maximálně doporučuji“.

Sluchátka

Sluchátka AirPods si tak odnesla 75 bodů, což je o tři body více, než získal iPhone. Když je konečné číslo vyšší padesáti, tak je hodnocení bráno jako excelentní, pokud daný produkt přesáhne 70 bodů, patří už do světové třídy.

Při dotazu, aby uživatelé své doporučení co nejjednodušeji vysvětlili, používali slova jako magické, se skvělým zvukem i výdrží baterie. Také často vyzdvihovali jejich jednoduchý proces párování s telefonem. Jako negativa pak uváděli, že ne každému dobře sedí v uchu a měli výhrady na jejich konektivitu.

Z dalších čísel, které průzkum zjistil, jsou zajímavá třeba ta, že díky AirPodům celých 62 procent uživatelů poslouchá hudbu více, než předtím, že 84 procentům uživatelů dává smysl používat jen jedno sluchátko a že 82,5 procenta jejich majitelů by na nich chtělo nějaké ovládací prvky, jako je převíjení skladeb nebo ovládání hlasitosti.

Zdroj: MacRumors.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.