Aplikace

App Store čeká velký redesign, bude podobný Apple Music

redesign
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Obchod s aplikacemi a hrami pro platformu iOS App Store byl uveden už roku 2008. S iOS 11 představí kompletně nový design, který bude svou strukturou podobný Apple Music.

Vizuální změnou prošel App Store za celou svou existenci jen jednou a to když přecházel na flat design v iOS 7. V pondělí 5. června jsme se na úvodní konferenci k WWDC 2017 dozvěděli, že nyní jej čeká nejen grafická, ale hlavně strukturalizační změna po vzoru služby Apple Music v aplikaci Hudba. Nabídku Doporučené tak nahradí ta, co se bude jmenovat Dnes, z procházení v Kategoriích budou záložky dvě a to Hry a Aplikace. Následovat budou Aktualizace, které si vymění pozici s Hledáním.

redesign

 

Včera bylo pozdě

Všechny tituly v nabídce Dnes budou zobrazeny jako velké karty, právě jako tomu je v Apple Music. Tato záložka bude nabízet aplikaci a hru dne, obojí doporučené editory App Storu. Jestli však budou vybrané tituly zdarma a nahradí tedy týdenní výběr Free App of the Week, zatím známo není. Nabídka Dnes má hlavně upozornit na nejnovější a nejzajímavější tituly, které by uživateli neměly uniknout. Zároveň bude suplovat zaniklou záložku Žebříčků.

redesign

Záložky Hry a Aplikace pak nahrazují Kategorie. Zde tedy můžete procházet vše, co vás zajímá, přehledně seřazené do jednotlivých škatulek žánrů. U zobrazených titulů najdete více informací, než je tomu nyní. U názvu se např. budou zobrazovat ocenění jako „Výběr redakce“ atd.

Konečně se také změní samotné vyhledávání napříč celým App Storem. Vyhledávat tak budete moci i mezi vývojáři, zvolenými kategoriemi, tipy a triky i danými kolekcemi. Změna App Storu ale není jedinou novinkou, který tento nejnovější mobilní operační systém Applu přinese. Těšit se můžeme na mnohem víc.

Beta verze iOS 11 je již nyní dostupná pro všechny vývojáře, během měsíce července bude vydána veřejná beta a na podzim se mohou těšit všichni uživatelé, kteří vlastní některé z podporovaných zařízení. Mezi ta patří iPhone 5s a výš, iPad mini 2 a výš, iPad 5. generace a novější a iPod touch 6. generace.

Zdroj: AppleInsider.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.