Aplikace

App Store válí. Na Nový rok vydělal 300 milionů dolarů

redesign
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Obchod App Store, který nabízí aplikace a hry pro platformy macOS a iOS zažívá rekordní období. Rekordní sumu totiž nevydělal jen na Nový rok, dařilo se mu i o vánočních svátcích.

Čím více Apple prodává jeho macOS a iOS zařízení, tím samozřejmě stoupá i prodej aplikací a her, které jsou na tyto platformy distribuovány skrze obchod App Store. Ten v minulých týdnech zaznamenal neuvěřitelný rekord.

aplikace

To vedlo i samotnou společnost k tomu, aby se o tato čísla podělila. Od 25. prosince do 1. ledna bylo v tomto obchodě utraceno na 890 milionů dolarů. Čistě 1. ledna pak byl nakoupen obsah za 300 milionů dolarů. Je vidět, že pod vánočním stromečkem mnozí našli nějaký produkt Applu, který se jali ihned plnit patřičným obsahem.

Apple se ještě podělil o další zajímavá čísla. Sdělil například to, že za celý rok 2017 vyplatil vývojářům aplikací a her, které nabízejí skrze jeho obchody App Store, na 26,5 miliardy dolarů. To je o celých 30 % více, než jak učinil v roce 2016. Od roku 2008 tak vývojářům vyplatil už 86 miliard dolarů.

 

App Store a ARKit

I když se v posledních dnech na internetu objevily zprávy, které informují o úpadku oblíbenosti aplikací s rozšířenou realitou, která přišla do App Storu teprve s iOS 11, Apple si podobné tituly chválí. V tomto obchodě se tak nachází již na 2 000 titulů, které ARKit podporují.

App Store

Jako jeden příklad uvádí Apple hit největší – Pokémon Go. Ten se totiž ještě před Vánoci vrátil na první příčku stahovaných bezplatných titulů a to díky jeho nové aktualizaci. Kdybyste se chtěli nechat inspirovat, a nějakou hru v rozšířené realitě si zahrát, Apple ještě doporučuje CSR Racing 2, Stack AR a Kings of Pool. Mezi nákupními aplikacemi pak vypíchl Amazon a Wayfair, nejlepší ze vzdělávacích považuje Night Sky a Thomas & Friends Minis, sociální média pak doporučuje Pitu a Snapchat.

Zdroj: AppleInsider.com, Apple.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.