Aplikace

Aplikace Záchranka a Vodní záchranná služba se spojují

Záchranka

Vodní záchranná služba Českého červeného kříže pomáhá u vodních ploch se záchranou pacientů. Teď už je napojena na aplikaci Záchranka a pomůže tak rychleji.

Už teď je novinka dostupná a aplikací Záchranka si můžete na vodních plochách přivolat rychlou pomoc Vodní záchranářské služby. Zatím je napojeno 16 vodních ploch, kde vodní záchranáři fungují i 24 hodin denně.

V praxi to pak pro uživatele znamená stisknutí jediného tlačítka a pomoc je na cestě. Nemusíte se složitě rozhodovat, koho přivoláte, ale díky GPS poloze z telefonu vyhodnotí dispečink nejbližší možnou pomoc a ta dorazí. Kromě Záchranné služby je na aplikaci Záchranka napojena i Horská služba a teď Vodní záchranná služba.

Spuštění aplikace Záchranka pro Vodní záchranářskou službu

O integraci vodních záchranářů také pojednává reportáž České televize. V té je pár rozhovorů a ukázka, jak taková pomoc probíhá a jak rychle jsou schopni záchranáři na místo určení dorazit. K příležitosti spojení proběhla i speciální akce. Aplikaci podporují partneři Vodafone, Česká pojišťovna, Zdravel a iSetos.

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)