Aplikace Pro iOS

Slowly: Dopisujte si s přáteli klidně až za oceán. Zdarma a s jistotou doručení

Slowly
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Ne, aplikace Slowly není chatovací službou. Slowly je aplikací, která se snaží sblížit lidi nezávisle na vzdálenosti, jazyku a poště.

Měli jste v mládí dopisového přítele? A byl ze západu, nebo spíše výhodu? Nebo vůbec netušíte, o čem je řeč? Pokud ne, tak vězte, že v době, kdy neexistovaly sociální sítě ani různé messengery, lidé si psali dopisy. Nezávisle na tom, z jakého státu byl adresát. Kouzlo dob dávno minulých se aktuálně snaží vzkřísit služba Slowly. Samozřejmě v maximálně moderním pojetí.

RememBear: S medvědem na hesla. Jednoduše a šifrovaně

Jedná se totiž o aplikaci, která je zdarma. Znamená to, že za známku za oceán nedáte nějakou horentní sumu. Protože se také jedná o elektronický dopis, máte jistotu jeho doručení. Neztratí se tedy ani na podací poště, ani někde nad oceánem. Benefitem pak je i to, že všechny své přátele máte na jednom místě a že na jejich odpovědi nemusíte mít vyhrazený prostor v šuplíku psacího stolu.

 

Jednoduché jako napsat dopis

Kdepak, bez registrace to nepůjde. Svá data prostě vývojářům, chcete-li aplikaci používat, poskytnout musíte. Rozhraní aplikace je přehledné a intuitivní. Dělí se do několika záložek, kdy první je vaší poslední příchozí poštou, druhá seznam dopisových přátel, třetí je jejich vyhledávání, čtvrtá skrývá uložené koncepty a v poslední jsou kompletní informace o vás.

Při zakládání profilu si můžete zvolit jazyky, kterými disponujete, abyste mohli být kontaktování uživateli z celého světa. Samozřejmě můžete kontaktovat i vy je, dle jejich nastavení. Osobně se mi stalo, že mě kontaktoval i polský uživatel, který chtěl vést konverzaci v češtině, aby si ji tak procvičoval. A to je značná přidaná hodnota titulu. Nutí vás totiž komunikovat v jiné řeči, než ve vaší mateřštině.

 

Slowly skutečně dostojí svému jménu

Kouzlo služby je v tom, že po kontaktování osoby, nebo jejím kontaktování vás, vám zpráva nepřijde hned. Dostanete jen informaci, že je na cestě k vám nějaký dopis z dané země a kdy dorazí. To je závislé na tom, jak ta je od vás vzdálená. Z Rakouska dorazí za čtyři hodiny, čím dál výchozí stát je, tím déle k vám dopis putuje.

Nespoléhá se na konverzaci, ve které se vyjadřujete pár slovy. Zde chcete napsat víc, protože zde víte, že si na odpověď budete muset chvíli počkat. A hnacím motorem ke komunikaci pak je i sbírání známek od přátel z celého světa.

icon
Slowly - Make Global FriendsSlowly Communications Ltd.LifestyleZdarmaStáhnout
iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.