Aplikace

Piny v aplikaci Pinterest je nyní možné přibližovat

aplikace
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Pinterest konečně přidal dlouho požadovanou funkci, která vám umožní přibližovat si jednotlivé piny. Stejně jako v celém systému iOS toho docílíte gestem rozevření prstů.

Tato funkce je dostupná jak pro iPhony tak iPady a potažmo iPody touch. Díky tomu si můžete prohlédnout všechny detaily fotografie, které obsahují více objektů. Zoomovat jde i soubory GIF. Dle vyjádření zástupců sítě, bylo toto to, po čem uživatelé nejvíce volali. Konečně se tak dočkali.

Pinterest

Pinterest také testuje algoritmus, který umí jednotlivé objekty na fotografii rozeznat a zahrnout je do hledání v síti. Tato funkce by měla být dostupná během několika následujících měsíců.

 

Vylepšení přišlo i na desktop

Pokud na počítači využíváte Pinterest s rozšířením pro prohlížeč Chrome, prostředí doznalo několika změn. Ta hlavní je v přepracování hledání, které je vizuálně přívětivější a to zejména pro nové uživatele. Při testování vývojáři jej tak začalo využívat o celých 70 % uživatelů sítě více.

Pinterest se řadí mezi největší sociální sítě, protože už ho používá přes sto milionů aktivních uživatelů (z toho 85 % tvoří ženy). Těm nabízí vytváření tematických kolekcí obrázků či fotografií, které najdou online, nebo je nahrají z vlastního počítače či chytrého telefonu a to zdarma. Jedná se tedy o službu, jež umožňuje online bookmarking (záložkování) obrázků.

aplikace

Takto vytvořené kolekce (či nástěnky) mohou ostatní uživatelé procházet a jednotlivé obrázky z nich komentovat, označovat jako „to se mi líbí“ nebo si je rovnou přidat do své vlastní online nástěnky. Všichni uživatelé spolu také mohou komunikovat a vytvářet obsah společně.

Funkce přiblížení je v iOS aplikaci dostupné s poslední aktualizací titulu, kterou najdete ve svém obchodě App Store. V dohledné době se této novinky dočkají i uživatelé platformy Android.

icon
Pinterest: Lifestyle IdeasPinterest, Inc.Social NetworkingZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.