Aplikace iPhone Poradna Pro iOS

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone umí již od iOS 12. Existují ale i alternativy

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone nabízí s instalací aktualizace na iOS 12. Nemusí vám ale vyhovovat, proto v App Store najdete i alternativy.

Titul Měření byl společností Apple představen na WWDC 2018 a do systému přišel s iOS 12. I když se vám nainstaloval spolu s ním, pokud se vám z nějakého důvodu nelíbí, můžete jej s klidným svědomím smazat. Kdykoli si ho totiž můžete opětovně nainstalovat, nebo využít jiných alternativ.

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone umožňuje díky obsažené platformě ARKit, která je v iOS 12 již ve své druhé generaci. Titul tak zvládne mnohem více, než jen měřit objekty v reálném čase. Přítomna je také vodováha. K tomu se stačí v rozhraní přepnout z měření a telefon položit na rovnou plochu. Díky vystouplé čočce fotoaparátu je nicméně nutné mít jej pro získání přesného výsleduk v krytu.

iPhone 7 vs iPhone 8 – který se vyplatí koupit?

 

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone

Měření automaticky rozeznává objekty, které snímáte fotoaparátem vašeho zařízení – ať již iPhonu nebo iPadu. Ty stačí vybrat a ihned se dozvíte dané rozměry, klidně i s výpočtem plochy. Jakmile stisknete tlačítko plus, tak tam, kde je na displeji zobrazen bod, začne vámi zadané měření ruční.

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone

Když bod přesunete jinam a opětovně tlačítko stisknete, měření ukončíte a dozvíte se patřičnou vzdálenost. I když se s vaším zařízením pak pohnete jinam, rozměry jsou stále na svém místě. Zároveň je zde symbol pro pořízení otisku obrazovky, abyste si výsledky nemuseli psát nikam na papír. Ten pak najdete ve své galerii fotografií.

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone

Na výsledky se nelze stoprocentně spolehnout, ale pro představu poslouží dobře. Všemu také přispívá jednoduché a intuitivní rozhraní titulu. Chcete-li však využít alternativních aplikací, které jsou v App Store přece jen již delší dobu (a jsou osvědčené), vyplatí se sáhnout po My Measures či MeasureKit.

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone

 

My Measures PRO + AR Measure

Aplikace My Measures je sice placená, poskytne ale mnohem více možností. Předně vám umožní označit měřené hranice ručně přidanými šipkami, lze do nich napsat rozměry, nebo jim přidat textové komentáře. Obsahuje ale i vlastní galerii, různé světové míry (takže i např. palce), je zde přítomno sdílení, export na cloudové služby, nechybí různé výpočty a také zabezpečení. Samozřejmostí je i měření skrze rozšířenou realitu.

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone

icon
My Measures PRO + AR MeasureTOP APP d.o.o.Productivity299,00 KčStáhnout

 

MeasureKit – AR Ruler Tape

MeasureKit je sice zdarma, obsahuje ale jen základní funkce. Chcete-li si užít plného potenciálu titulu, musíte podstoupit mikrotransakci uvnitř aplikace. Dostanete tak možnost využití pravítka, magnetometru, můžete měřit trajektorie, úhly, výšky osoby, nechybí ani vodováha či sken obličeje ve 3D a další.

Aplikace Měření vzdálenosti iPhone

icon
MeasureKit - AR Ruler TapeRinat KhanovUtilities79,00 KčStáhnout
iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.