Aplikace Produktivita

Jak potají brouzdat v Safari na iPhonu a iPadu

Safari Anonymní prohlížení

Operační systém iOS umožňuje využívat anonymní režim prohlížení internetu. Neukládají se tak žádná data o tom, na jakých stránkách jste byli.

Anonymní prohlížení je už nějakou dobu v iOS zabudované, moc uživatelů jej ale nepoužívá. A to je škoda. Díky tomuto režimu si totiž iPhone neukládá vámi prohlížené stránk, historii hledání, ani vyplňované údaje. Vše je zkrátka velmi utajené!

Je ale nutné dodat, že během procházení internetu pomocí Anonymního prohlížení se všechna data uchovávají. Až jakmile zavřete záložku, smažou se. Je to proto, abyste mohli využít historii v průběhu brouzdání. Pokud tedy opravdu nechcete, aby se data v zařízení uchovala, nezapomínejte zavírat záložky!

Jak Anonymní prohlížení na iPhonu nebo iPadu zapnout

Je několik způsobů, jak Anonymní prohlížení zapnout. Tím nejběžnějším je otevření přímo z aplikace Safari. Tu, když zapnete, klepnete na pravý dolní roh pro přepínání záložek a dole vlevo se objeví položka Anonymní. Po její aktivaci se aplikace obarví do temnějšího šedého odstínu. Hned tak víte, zda je Anonymní prohlížení aktivní.

 

Pokud režim vypnete, opět se prostředí aplikace obarví do bíla. Když byste se zase přepnuli zpět do Anonymního prohlížení, uvidíte nezavřené záložky. Ty se musí zavírat manuálně.

Také mějte na paměti, že pokud využíváte funkci Handoff a máte zapnuté sdílení otevřených záložek mezi Apple zařízeními, tak záložky prohlížené v tomto režimu nebudou jinde vidět. Nelze si tedy otevřít webovou stránku v Anonymním režimu na iPhonu a přejít na Mac. Tam otevřená nebude.

Druhou možností, jak otevřít panel Safari v anonymním režimu, je využít 3D Touch. Silnějším stiskem ikony Safari na ploše vyvoláte kontextovou nabídku a jedna z možností bude Nový anonymní panel. Elegantní a rychlé řešení.

Safari Anonymní prohlížení

K dokonalosti chybí snad jen ještě třetí možnost vyvolání režimu. A to podržením prstu na odkazu. V současnosti se nabídne kromě ostatních voleb jen otevření na novém panelu. Kdyby se do nabídky vešla ještě jedna a to otevření anonymního panelu, bych bych rozhodně rád.

iPhone SE

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)