iPhone Poradna

Aktivace iPhone – jak na ní krok za krokem

iPhone XR recenze
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Každé nové chytré elektronické zařízení je nutné po prvním spuštění nastavit. Jak na aktivace iPhone telefonů, pokud jste je třeba našli pod vánočním stromečkem?

Tento návod aktivace iPhone vás podrobně provede prvotním nastavením zařízení dříve, než jej budete moci plnohodnotně používat. Je poplatný i pro tablety iPad či multimediální přehrávače iPod touch, liší se jen v detailech. Jestli je zařízení úplně nové, nebo na něm jen byly smazány všechna nastavení a data pak nehraje roli.

Funkce iPhone 3D Touch vám usnadní práci. Jak ji využít?

 

Aktivace iPhone

 

Zapněte zařízení

První, co na displeji zařízení uvidíte, je nápis „Ahoj“ v mnoha jazycích. Až k tomu budete vyzváni, vyberte svůj jazyk. Potom klepněte na zemi nebo oblast. Podle toho se nastaví, jak se na zařízení budou zobrazovat informace jako datum, čas, kontakty a další.

Aktivace iPhone

Máte už zařízení s iOS 11?

Pokud máte jiné zařízení s iOS 11 nebo novějším, můžete to nové nastavit automaticky funkcí Rychlý start. Dejte obě zařízení k sobě a potom postupujte podle pokynů. Pokud jiné zařízení s iOS 11 nebo novějším nemáte, pokračujte klepnutím na Nastavit ručně.

Aktivace iPhone

Aktivujte zařízení

Abyste mohli zařízení aktivovat a pokračovat s nastavováním, musíte se připojit k Wi-Fi, mobilním datům nebo iTunes. Klepněte na Wi-Fi síť, kterou chcete použít, nebo vyberte jinou možnost. Při nastavování iPhonu nebo iPadu (Wi-Fi + Cellular) budete možná muset nejdřív vložit SIM kartu.

aktivace iPhone

Nastavte Face ID nebo Touch ID a vytvořte si kód

Na některých zařízeních můžete nastavit Face ID (iPhone X a novější) nebo Touch ID (iPhone 8 a starší). Pak budete moci zařízení odemykat pomocí rozpoznávání obličeje nebo přiložením prstu. Klepněte na Pokračovat a postupujte podle pokynů, nebo klepněte na Nastavit později.

aktivace iPhone

Potom si na ochranu svých dat nastavte šesticiferný kód. Přístupový kód je nutný k používání funkcí, jako jsou Face ID, Touch ID a Apple Pay. Pokud si chcete nastavit čtyřciferný kód nebo jiný kód, případně pokud nechcete používat žádný kód, klepněte na Volby kódu.

iPhone 7 vs iPhone 8 – který se vyplatí koupit?

 

Obnovte nebo přeneste své informace a data

Pokud máte zálohu na iCloudu nebo v iTunes, případně pokud používáte zařízení s Androidem, můžete data ze starého zařízení obnovit ze zálohy nebo přenést do nového zařízení. Pokud zálohu ani jiné zařízení nemáte, zvolte Nastavit jako nový.

aktivace iPhone

Přihlášení pomocí Apple ID

Zadejte své Apple ID a heslo, případně zvolte, že Apple ID nemáte, nebo jste ho zapomněli. Potom budete moci své Apple ID a heslo obnovit, vytvořit si nové nebo ho nastavit později. Pokud používáte víc než jedno Apple ID, klepněte na „Používat pro iCloud a iTunes různá Apple ID.“ Když se přihlašujete svým Apple ID, můžete být požádáni o ověřovací kód ze svého předchozího zařízení.

aktivace iPhone

Nastavte Siri a další služby

Následně budete požádáni o nastavení a zapnutí dalších služeb a funkcí, například Siri. Na některých zařízeních budete požádáni o přečtení několika frází, aby se Siri naučila váš hlas. Pokud Siri nastavit nechcete, když třeba víte, že tuto hlasovou asistentku stejně nebudete používat, můžete ji nastavit později. Pokud jste se přihlásili svým Apple ID, řiďte se dalším postupem pro nastavení Apple Pay a Klíčenky na iCloudu.

aktivace iPhone

Nastavení Času u obrazovky

Čas u obrazovky vás informuje o tom, kolik času trávíte vy nebo vaše děti na zařízení. Taky vám umožňuje nastavit denní limity na používání jednotlivých aplikací. Pokud tuto funkci nastavovat nechcete, nebo se jí nechcete nechat nijak omezovat, můžete ji později nastavit v nabídce Nastavení.

aktivace iPhone

Zapněte automatické aktualizace a nastavte další funkce

Na dalších obrazovkách rozhodněte, jestli chcete sdílet informace s vývojáři aplikací, povolit automatické aktualizace iOS nebo zapnout True Tone (pokud ho váš iPhone nebo iPad podporuje). Taky můžete pomocí Nastavení displeje změnit velikost ikon a textu na ploše.

aktivace iPhone

Pokud máte iPhone X nebo novější, přečtěte si víc o nových funkcích a gestech v iOS 12. Pokud máte iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus, můžete nastavit sílu odezvy tlačítka plochy.

Jak nastavit email na iPhone či jiné iOS zařízení?

 

Dokončení

Klepněte na Začít a tím aktivace iPhone či jiných iOS zařízeních končí, přičemž můžete zařízení začít používat. Nastavení tedy není nijak složité, chvilku vám ale určitě zabere. Pokud jakýkoli krok přeskočíte, v Nastavení lze vše potřebné posléze doladit.

Další dotazy do poradny můžete pokládat přes tento formulář

Vaše jméno

Vaše mailová adresa (povinné)

Vaše zpráva

Zdroj: Apple.cz

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.