Poradna

Jak nastavit ovládání přehrávání na AirPods v iOS 11

AirPods

Pokud využíváte bezdrátová sluchátka AirPods, tak vězte, že s iOS 11 přichází více možností, jak si nastavit možnosti ovládání přehrávání hudby.

Sluchátka AirPods nabízí možnost ovládání skladeb a možná někoho překvapí, že na svém těle nemají žádná tlačítka. Veškerá komunikace totiž probíhá dvojitým poklepáním na jejich skořepinu. V praxi tak posloucháte hudbu a dvojitým ťuknutím na levé nebo pravé sluchátko můžete skladbu zastavit a zase spustit, přehrávat následující song, ten předchozí, nebo aktivovat Siri a poklábosit si s ní. Jak vše nastavit?

Jak nastavit AirPods pro více možností ovládání

S iOS 11 přibyla nová gesta a také lze konfigurovat každé sluchátko zvlášť. V iOS 10 jste mohli přenastavit pouze obě sluchátka najednou a poklepání na jedno nebo druhé, tak vyvolalo stejnou akci. Nyní se v nastavení rozlišuje pravé a levé.

  • Otevřete pouzdro se sluchátky poblíž iPhonu, aby se sluchátka připojila
  • Běžte do Nastavení – Bluetooth a vedle vašich AirPods klikněte vpravo na symbol s písmenem „i“
  • V tomto menu pak můžete změnit název sluchátek, nakonfigurovat zmíněná gesta, nebo zapnout/vypnout detekci uší

 

Můžete tak nastavit například pro pravé sluchátko zastavení/spuštění skladby a pro levé zase přepnutí na další song. Když by vám ale vadilo toto ovládání a nechtěně se vám občas stalo, že na sluchátko poklepete a vyvolá se podobná akce, lze ovládání u obou sluchátek úplně vypnout.

Zdroj: Macrumors.com

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)