iDrby

Jak aktualizovat AirPods, když se to nepovede automaticky

AirPods

Bezdrátová sluchátka AirPods se aktualizují sama. Pokud se ale aktualizace nepovede, je nutné ji provést manuálně. Ukážeme si, jak.

Minulý týden Apple v tichosti aktualizoval firmware bezdrátových sluchátek AirPods na verzi 3.5.1. Tento krok mohl být pro mnohé překvapením, protože spousta uživatelů ani neví, že sluchátka vůbec dokážou přijímat aktualizace.

Update přichází v době, kdy si někteří zákazníci stěžovali, že se AirPods odpojují od iPhonu během hovoru. Proces kontroly verze firmwaru ve sluchátkách je jednoduchý a během minuty víte, na čem jste. Jestli zjistíte, že nemáte poslední 3.5.1 verzi, tak proveďte manuální aktualizaci. Poradíme vám, jak.

Kontrola verze firmwaru krok po kroku

 

Běžte do aplikace Nastavení ve vašem iPhonu a zvolte položku Obecné, poté hned první vobu Informace. Na této obrazovce zůstaňte a vezměte si do rukou AirPods v nabíjecí krabičce. Pouzdro otevřete. Na iPhonu se objeví informace, že se sluchátka připojila. Zrušte hlášku a v sekci nastavení uvidíte dole novou položku AirPods.

Když na ní kliknete, objeví se informace o sluchátkách. Vidíte tak sériové číslo, verzi hardwaru a také verzi firmwaru, která nás nejvíce zajímá. Jestli svítí v této kolonce číslo 3.5.1, je vše v pořádku. V opačném případě bude k dispozici volba manuální aktualizace. Stejně, jak ji známe z aktualizací iOS.

 

Americká firma uvolnila nejnovější firmware pro sluchátka AirPods minulý týden a přináší zlepšení výkonu a opravy chyb. Zdá se, že v tomto okamžiku se aktualizuje automaticky po spárování s iPhonem a když je dostupná Wi-Fi síť na telefonu. AirPods ani iPhone ale uživatele o provedeném automatickém updatu nijak neinformují.

 

Používáte sluchátka AirPods a máte v nich poslední verzi firmwaru? Pochlubte se nám v diskuzi pod článkem!

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)