Aplikace Pro macOS

5 užitečných aplikací pro váš počítač Mac

Mac
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikacím pro počítače Mac se často nedostává takové pozornosti jako těm pro iOS. A je to rozhodně škoda, protože některé vám dokážou ušetřit hodně práce. Jako těchto pět.

Tato pětice aplikací je užitečná zejména z toho důvodu, že vám zpříjemní práci s otevřenými okny i různými soubory, které potřebujete někam uklidit, nebo je sdílet. Níže ve videu také naleznete, jak se s nimi pracuje, abyste se mohli rozhodnout, jestli se vám do nich vyplatí investovat.

Unclutter

Jak už sám název napovídá, tento titul je vhodný k uklizení nejen vaší pracovní plochy počítače. Tato aplikace vám umožní ukládání poznámek, souborů a čehokoli ostatního, co máte zkopírované ve své schránce. Ovládá se přitom maximálně jednoduše, stačí soubor chytnout a vytáhnout jej nahoru na řádek nabídek. Aplikace vám pak automaticky ukáže své rozhraní.

icon
UnclutterEugene KrupnovProductivity249,00 KčStáhnout

 

DeskCover

Pokud na svém Macu pracujete s více otevřenými okny, které vás ruší a rozptylují, aplikace DeskCover je umožní udělat transparentní natolik, abyste je nemuseli zavírat nebo minimalizovat. DeskCover zároveň umí skrýt obsah na vaší ploše, takže jestli ji používáte jako odkladiště různých souborů, může se vám toto řešení opravdu líbit.

icon
DeskCoverSergii GerasimenkoProductivity25,00 KčStáhnout

 

Dropzone 3

Dropzone usnadňuje kopírování, přesouvání a sdílení souborů pomocí jedinečných přizpůsobitelných akcí, které vám umožní organizovat data jednoduchými gesty drag and drop. Hodí se i podpora AirDropu nebo sdílení na sociální sítě.

icon
Dropzone 3Aptonic LimitedProductivity249,00 KčStáhnout

 

Bartender 3

Aplikace Bartender 3 je maximálně jednoduchá a maximálně efektivní. Pokud vás totiž ruší všemožné ikony v řádku nabídek, tento titul vám je umožní skrýt do jediné. Samozřejmě lze ty nejdůležitější a často používané nechat zobrazené. Aplikace však není součástí Mac App Storu, takže jestliže si ji chcete nainstalovat, navštivte stránky macbartender.com.

 

Magnet

Aplikace Magnet slouží k lepší práci s otevřenými okny. Po vzoru systému Windows tak můžete jednotlivá okna polohovat na vašem monitoru. Ty se automaticky přichytávají k té straně, na kterou okna umisťujete. I když je tato funkce v nových systémem macOS již dostupná, s Magnetem se pracuje skvěle a nabízí rozhodně více možností. Mimo jiné i klávesové zkratky.

icon
MagnetPavel KozarekProductivity25,00 KčStáhnout

Zdroj: MacRumors.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.