iDrby

5 nejlepších Apple produktů podle Marka

Marek Veselý

Kterých 5 produktů od Applu je nej podle Marka? Bez kterých si neumí představit ani den, a které má ze všech nejraději? Dozvíte se v našem seriálu 5 nej!

Apple produkty mám velice rád, jsem jejich uživatelem již osm let, kdy jsem si pořídil iPod nano 2. generace, a pak už to pomalu pokračovalo. Nejsem však Apple ovce, kdo mě zná, ví, že jsem velký kritik, takže se brzy dočkáte i 5 nejhorších produktů.

 

iPhone 4

iPhone 4 byl pro mě revolučním telefonem, Apple opět ostatním výrobcům ukázal, jak se to má dělat, a představil nadčasový iPhone. Předchozí generace jablečných telefonů mě nijak nenadchly, 3G a 3GS byly plasťáky, které toho moc neuměly. Když mi kamarád v létě 2010 ukázal iPhone 4 pořízený v Anglii, byl jsem unešen tím displejem a vzhledem. Stále je to pro mě nejhezčí iPhone, který kdy Apple udělal, a kdyby nepřinesl Retinu, třeba bychom ještě teď koukali na hrubý rastr.

iphone-iphone4-colors

 

iPod nano 2. generace

iPod nano byl vůbec můj první výrobek od Applu. Na tu dobu byl mp3 přehrávač s kapacitou úložiště 4 GB a cenovkou kolem 6 000 korun celkem luxus. Nedal jsem na něj ale dopustit – měl tělo z jednoho kusu hliníku, čili přežil kdejaký pád na zem, a baterie vydržela několik dní. Takzvané „click wheel” tlačítko bylo skvělé, iPod se s ním ovládal opravdu jednoduše. Bohužel, v dnešní době jsou hudební přehrávače téměř mrtvě, a tak jsem zvědavý, jestli Apple vůbec bude své iPody aktualizovat.

iPod_nano_gen2_5up

 

MagSafe konektor

Vím, že se nejedná o výrobek jako takový. MagSafe konektor je ale vychytávka, bez které bych si svůj MacBook nedokázal vůbec představit. Když chci nabíjet, lehce ho přicvaknu k nabíjecímu portu, a když MacBook odpojuji, prostě zatáhnu za kabel. Pokud náhodou zavadím o kabel, nebo bych o něj omylem zakopl, nic se nestane. U ostatních notebooků bych přinejmenším poškodil konektor na kabelu.

magsafe_power_adapter

 

MacBook Pro Unibody

V roce 2008 přišel Apple s MacBookem, který měl vyrobené tělo z jednoho kusu hliníku, a proto se mu říká unibody. Budu se opakovat, ale byl to opět vzhledově nadčasový notebook, jelikož se ho Apple s drobnými úpravami drží dodnes. 13palcový MacBook Pro byl můj první počítač od cupertinské společnosti. Co mě na něn nejvíc bavilo, byl velký Trackpad, podsvícená klávesnice, výdrž na baterii, a hlavně dokonalý vzhled.

MACBOOKPRO

AirPort Extreme

I když jsou síťová řešení od Applu spíše doplňkovým sortimentem, nemůžu si je vynachválit. Dříve jsem měl doma obyčejný router a neustále problémy s přípojením. Po pořízení stanice AirPort Extreme šlape vše, jak má. Navíc celou domácí síť spravujete pomocí přehledné aplikace AirPort Utility, kterou zvládne ovládat každý.

GYRlIcJ1RgSBCgr5.large

 

A které jsou vaše nejoblíbenější Apple produkty? Podělte se s námi v komentářích.

iPhone Xs

O autorovi

Marek Veselý

Marek Veselý

Technical writer, editor, korektor, redaktor a překladatel, věčný student, milovník angličtiny a češtiny, spáč, Apple uživatel a zároveň velký kritik.