Apple TV iDrby

4K filmy se začínají objevovat v iTunes. Naznačuje to příchod nové Apple TV?

4K filmy Apple TV

V iTunes už jsou 4K filmy. Zatím se dají pouze koupit, stahování probíhá do HD rozlišení. Může to ale znamenat brzký příchod nové Apple TV.

Rozlišení 4K už není nikterak ojedinělé. Televize i filmy už v něm zakoupíte. Poskytovatelé obsahu jako je Netflix také 4K filmy nabízí a třeba Xbox One S přečte a přehraje Blu-ray disk s 4K obsahem.

Apple tak určitě cítí, že je řada i na něm. Není divu, jedná se o jednoho z hlavních hráčů na trhu a musí udávat trend. I proto se nyní objevily nejméně 2 filmy v iTunes, které už můžete zakoupit ve 4K rozlišení. Jsou to Pasažéři a Fantastická zvířata a kde je najít. Zatím je lze ve 4K pouze koupit, stažení probíhá v HD rozlišení.

4K filmy na současné Apple TV?

Je to signál pro uvedení nové Apple TV? Téměř jistě ano. Když už je obsah, musí být i zařízení, na kterém ho lze přehrát. Současná Apple TV 4 nemá dost výkonný hardware na to, aby 4K filmy přehrála. Bude tedy nutné uvést zbrusu nové zařízení. A zřejmě ještě letos.

Zdroj: Appleinsider.com

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)