Apple TV iDrby

Apple představí jeho 4K Apple TV spolu s novými iPhony

screenshot, screenshot Apple TV
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple na nadcházející Keynote, která bude už příští měsíc, představí vyjma nových iPhonů i Apple TV, která bude umět přehrávat 4K videa.

S touto zprávou přišel prvně renomovaný magazín Bloomberg, který dále uvádí, že nová Apple TV se vyjma zlepšeného hardwaru, který utáhne 4K videa, zaměří i na poskytování živého vysílání. To je ideální na zpravodajské a sportovní přenosy, což je obsah, který využívají streamingové služby jako Hulu atd.

Nová generace Apple TV, jejíž šasi pravděpodobně zůstane nezměněno, poskytne vyjma zlepšení rozlišení výstupu i podporu nyní moderního HDR. Se všemi hardwarovými vylepšeními se očekává i aktualizace tvOS, které by právě mělo živé přenosy umožňovat.


Apple TV je digitální mediální přijímač nebo také set-top box od společnosti Apple Inc. Přehrávač je určen pro přehrávání obsahu z iTunes, Youtube, Flickru, iCloudu, k přenosu obrazu z počítačů nebo tabletů se systémem macOS, iOS nebo Windows. Má tvar menšího čtverce se zaoblenými rohy, povrch je z černého plastu s logem společnosti a zkratkou TV. Jeho první verze byla představena 8. ledna 2007, nejnovější 4. generace běží na platformě tvOS. Apple představil tvOS 10 s rozsáhlejší podporou Siri na WWDC 2016.

Apple TV nebylo první zařízení od Applu s myšlenkou televizního přijímače. Už v roce 1993 se pokusil Apple integrovat televizi do počítače. Nazval to Macintosh TV a vypadal jako Mac se 14″ CRT monitorem. Tento projekt se ale netěšil velkému úspěchu a prodalo se jen 10 tisíc kusů. A to hlavně kvůli špatnému výkonu grafiky.

Zdroj: Wikipedie


 

Obsah ve 4K už je dostupný

Apple už v současné době v jeho iTunes obsah ve 4K kvalitě poskytuje v podobě filmů Pasažéři a Fantastická zvířata a kde je najít. Rozlišení 4K už není nikterak ojedinělé. Televize i filmy už v něm zakoupíte. Poskytovatelé obsahu jako je Netflix také 4K filmy nabízí a třeba Xbox One S přečte a přehraje Blu-ray disk s 4K obsahem. Apple tedy samozřejmě nechce být pozadu.

Na zářijové Apple Keynote se vyjma třech nových modelů iPhone (včetně velice očekávaného iPhonu 8) a 4K Apple TV představí i inovované verze Apple Watch, která přinese LTE, což jsme se dozvěděli z uniklého kódu připravovaného chytrého reproduktoru HomePod. Po skončení prezentace by také měly být dostupné operační systémy iOS 11 a macOS High Sierra.

Zdroj: AppleInsider.com 

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.