Aplikace

Slack rozjede v aplikaci pro Mac sdílení obrazovky. Bohužel však jen pro platící uživatele

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Slack brzy vydá novou aktualizaci jeho desktopové aplikace, ve které přinese sdílení obrazovky mezi uživateli. Zdarma to ale nebude.

Slack je populární komunikační platforma, ve které si můžete vytvářet záložky třeba ohledně pracovních týmů, v nichž pak vedete konverzace, sdílíte různý obsah atd. Sami jej v redakci používáme a značně nám pomáhá při domlouvání všech záležitostí týkající se dané problematiky.

sdílení

Není tomu dávno, co se tato aplikace naučila hovory a video hovory a nyní k tomu přidává sdílení obrazovky. To je, oproti zmíněným hovorům, dostupné jen platícím uživatelům. Za prémiový obsah si tak musíte zaplatit v rozmezí od 6,67 dolarů do 8 dolarů měsíčně.

Zpoplatněné jsou i skupinové hovory. Pokud si chcete zavolat zdarma, a neplatíte žádný měsíční poplatek, můžete tak učinit jen mezi „čtyřma očima“. Nová ikona ke sdílení obrazovky přibyla právě v nabídce hovorů, které tím více rozšiřuje.

Sdílení obrazovky je nové rozšíření hovorů aplikace Slack, které je dostupné v jakékoli přímé konverzaci. Abyste mohli obrazovku sdílet, musíte však nejdříve uskutečnit hovor.

 

Konkurence nespí

Protože doba žene stále kupředu, nemůže si Slack dovolit jakkoli zaspat. Po krku mu jde řada jiných avšak stejných služeb. Nedávno totiž Facebook představil aplikaci Workplace, která má sloužit především pro pracovní skupiny a kolaboraci v týmu a stále je zde samozřejmě i Skype, který sdílení obrazovky umí už dlouhou dobu. Tato jeho funkce je však stále zdarma.

Aktualizace vyjde během několika málo dní pro aplikace platforem Windows i macOS, kde si titul můžete stáhnout přímo v Mac App Store.

Zdroj: 9to5mac.com

Apple sleva

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.