Jak odstranit a znovu přidat předinstalované aplikace v iOS

Odstranění nativních aplikací v iOS 10 je hračkou. Jak toho docílit a jak je pak vrátit zpátky? Přečtěte si náš jednoduchý návod.

Apple ještě nedávno svým uživatelům neumožňoval moc zasahovat do iOS, ovšem to se s příchodem nejnovějšího iOS 10 změnilo. Nyní tak můžete se systémem mnohem více manipulovat. Jednou z přidaných novinek je i možnost smazat aplikace, se kterými jste už iPhone zakoupili – ty poté můžete samozřejmě vrátit a je to více než jednoduché.

Samotné odstranění aplikací probíhá úplně stejně jako u odstranění těch již stažených od třetích stran. Podržením prstu na jedné z aplikací se začnou aplikace hýbat. Poté lze každou, u které se nachází křížek, smazat. V případě, že se rozhodnete danou aplikaci opět do iPhonu dostat, stačí otevřít App Store a zde ji stáhnout, jako každou jinou.

Autor: Oldřich Korbel

Oldřich Korbel
Milovník filmů, dobrého jídla a cestování. Zálibu našel před pár lety i v Apple produktech. Ve volném čase se rád projede na kole nebo na kolečkových bruslích, nedá dopustit ani na sérii seriálu The Walking Dead.

Také si přečtěte:

macOS Sierra

macOS začne doporučovat, jak máte nastavit jas displeje, aby déle vydržela baterie

Nový MacBook Pro bohužel nedostal lepší baterie, a tak se reálná výdrž moc neblíží uváděným …