Produktivita

Jak zjistit úroveň nabití iPhonu na Macu

Nabití iPhonu Mac

Věděli jste, že můžete zkontrolovat, jak je nabitý iPhone i ze svého Macu? Ne? Tak si přečtěte náš článek s návodem jak na to.

Nemusíte instalovat žádnou dodatečnou aplikaci. Operační systém macOS standardně dovoluje zkontrolovat, jak je nabitý propojený iPhone. Je potřeba mít propojený Mac a iPhone funkcí Handoff, mít na obou zařízeních zapnutý Bluetooth a také Wi-Fi. Také doporučuji mít zapnutý Osobní hotspot na iPhonu.

Jak zjistit úroveň nabití iPhonu na Macu

Když se nachází iPhone poblíž Maca (kvůli Bluetooth), můžete jej vidět v nabídce dostupných sítí. Díky povolenému hotspotu vám dává Mac na výběr připojení se na internet přes iPhone. V horní nabídce po kliknutí na ikonu Wi-Fi sítě tak vidíte název svého iPhonu a indikátor baterie, který ukazuje přibližnou úroveň nabití.

Nabití iPhonu Mac

 

Nabití iPhonu lze ale zjistit přesně na jediné procento. Stačí kliknout na ikonu Wi-Fi sítě s podrženou klávesou Alt (Option) a v tu ránu se zobrazí rozšířené možnosti. Pokud jste to nikdy nezkoušeli, překvapí vás množství informací u připojené Wi-Fi sítě. Tomu ale teď nebudeme věnovat pozornost.

Zaměřte se opět na kolonku s názvem vašeho iPhonu. Najeďte na něj myší, chvilku počkejte a je to! Měli byste vidět kromě ID zařízení také přesnou hodnotu nabití kapacity baterie.

Podobně lze zkontrolovat i iPad s LTE

iPhone není jediným iOS zařízením, které lze takto hlídat. Stejnou funkci podporují i iPady s možností LTE připojení. Postup je naprosto stejný. V budoucnu by bylo určitě užitečné, kdyby se stav baterie propojeného zařízení ukazoval přímo na horním panelu. Mnozí uživatelé by to jistě ocenili.

Zdroj: 9to5mac.com

iSetos.cz

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)