Technologie

Úžasný koncept Magic Keyboard s vlastním OLED panelem

Magic Keyboard OLED Touch Bar

Nový OLED pás nad ikonami Touch Bar se zdá být velmi použitelnou novinkou. Nejnovější MacBooky Pro dělá rozhodně zajímavější. Objeví se i jinde?

Po představení nejnovějších MacBooků, které se nabízejí i verzi s tzv. Touch Barem by spousta lidí očekávala, že se Apple pokusí něco podobného udělat i pro samotný iMac, ke kterému je potřeba připojit Magic Keyboard, tedy externí klávesnici. Nad stejnou myšlenkou se zamyslel i designér Martin Hájek a vytvořil tak koncept klávesnice Magic Keyboard s vlastním OLED panelem.

Celkový design a rozměr konceptu zůstává pravděpodobně stejný se současnou klávesnicí. Přibylo akorát několik barev, konkrétně jde o matně modrou a šedou – tedy Space Gray. Zároveň se objevila i verze s černými tlačítky. Největším lákadlem je poté samotný Touch Bar, který umožní výběr těch nejdůležitějších kláves či nástrojů, která právě otevřená aplikace nabízí.

Jestli se opravdu podobné novinky v příštím roce dočkáme, zůstává stále otázkou. Ovšem myšlenka Martina Hájka je včetně provedení naprosto bezchybná.

Zdroj: Curved.de

 

iPure.cz

O autorovi

Oldřich Korbel

Oldřich Korbel

Milovník filmů, dobrého jídla a cestování. Zálibu našel před pár lety i v Apple produktech. Ve volném čase se rád projede na kole nebo na kolečkových bruslích, nedá dopustit ani na sérii seriálu The Walking Dead.