Technologie

Seřaďte si ve Finderu složky na prvních místech, macOS Sierra to konečně umí

Jak hromadně přejmenovat soubory ve Finderu, macOS Sierra

Jednou z prvních změn, které si všimnete při přechodu z Windows na Mac, je různé řazení složek a souborů ve Finderu. macOS Sierra dovoluje umístit složky na první místo.

Někteří po této možnosti už dlouho volali, jiní si prostě zvykli a neřešili to. Řeč je o řazení složek v zobrazení ve Finderu. Standardní nastavení smíchá soubory a složky a při seřazení podle názvu nerespektuje, zda je položka taková nebo maková. Uživatelé Windows se tak mohli do této doby posmívat.

Jediný přepínač zapne vytoužené řazení složek na začátek

Pokud vám toto nastavení také vadí, změňte ho díky jedinému přepínači. Běžte do Finderu a z horního pásu nabídek zvolte Finder a Předvolby. Na kartě Pokročilé najdete onu vytouženou volbu, která se nazývá Při řazení podle názvu umístit složky na začátek.

macOS Sierra Finder

Mimo tuto volbu se na kartě nalézají i další přínosné položky. Jak vidíte ze screenu, mám zapnuté skoro všechny. Velmi důležitou je pro mě upozornění před smazáním souborů z iCloudu, protože ten nyní synchronizuje Plochu a složku Dokumenty. Pokud z něj tedy něco smažu, už to zpět nevrátím. Také si nechávám smazané položky v koši 30 dní a pak je nechávám automaticky smazat.

Dejte nám vědět do komentářů, zda vám tento tip pomohl!

iPure.cz

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)