Technologie

Podívejte se na několik tipů, jak ušetřit baterku ve vašem iPhonu

Jak ušetřit baterku

Jak dostat co nejvíce výdrže z baterie na iPhonu? Dá to trochu zabrat, ale díky několika tipům, které přinášíme, si budete moct telefonu užívat déle.

V dnešní době má stále více tenkých smartphonů problém s výdrží baterie. Pro lidi, kteří často volají či svůj telefon využívají opravdu naplno, to je ještě horší. Přesto ale existuje hned několik možností, jak baterku ve vašem iPhonu nebo jiném iOS zařízení o něco prodloužit. Zde je několik z nich.

Režim nízké spotřeby

Apple přidal do svého iOS velmi zajímavou funkci s názvem Režim nízké spotřeby. Jedná se o poměrně novou funkci, ovšem velmi užitečnou, která dokáže z vaší baterie vytáhnout opravdu maximum. Režim totiž dokáže omezit spotřebu, dokud se iPhone znovu nenabije alespoň na 80 %. A jak to dělá? Jednoduše vypne aktualizace na pozadí nebo některé vizuální efekty. Na tuto funkci nemusíte přitom ani sami myslet – jakmile se váš iPhone dostane na kritických 20 %, iOS vás upozorní samo, zda chcete Režim nízké spotřeby zapnout. Pokud ho ovšem chcete zapnout ručně, musíte zavítat do Nastavení – Baterie.

Jak ušetřit baterku

 

Volba správné tapety

Pevně věřím a zastávám názor, že nádherný kryt a ještě lepší tapeta dělá iPhone opět o něco atraktivnější. Pokud ale máte jako hlavní tapetu nastavenou již předinstalované bublinky, tedy dynamickou tapetu, opravdu hodně se to projeví právě i na baterce. Nejlepší je tedy tapeta statická, která bude působit stejně úžasně jako ta, která se hýbe.

Jas

Velkým žroutem baterie je i samotný displej. Obecně platí, že čím nižší jas, tím víc vám telefon vydrží. V Nastavení – Zobrazení a jas vypněte Automatický jas a nastavte si vždy jas podle sebe. Vše lze samozřejmě udělat rychleji přes Control center, které vyvoláte vytažením ze spodní části iPhonu. Zároveň se na baterce projeví i to, jak často displej rozsvítíte. Třeba kvůli zjištění času to uděláte stokrát za den.

Jak ušetřit baterku

Polohové služby

I určování polohy dokáže vzít pěknou část baterky. Jednou z možností je tedy Polohové služby úplně vypnout a to v Nastavení – Soukromí – Polohové služby a zde vypnout úplně první možnost. Důležité je ale podotknout, že úplně přijdete o zobrazování polohy u fotek nebo aktuální polohy u počasí. Pokud tedy chcete vypnout pouze některým aplikacím určování polohy, nechte první možnost zapnutou a vypněte ji pouze u jednotlivých aplikací.

Jak ušetřit baterku

Aktualizace aplikací na pozadí

Každá aplikace, kterou máte v iPhonu, aktualizuje svůj obsah, což se taky dokáže ve značné míře podílet na maximální výdrži. Pokud tedy chcete aktualizování obsahu vypnout, jděte do Nastavení – Obecné – Aktualizace aplikací na pozadí a zde zvolte první možnost, kterou tak vypnete. Stejně jako v minulém kroku si můžete i vybrat jednotlivě, kterým aplikacím aktualizaci zakážete. Ve výsledku to znamená, že pokud vypnete například Messenger, zpráva vám přijde pouze, až když ho zapnete.

Jak ušetřit baterku

Vypnutí automatického stahování aktualizací

Jednou za čas si i aplikace vyžádají aktualizaci, aby nebyly zastaralé a vy tak nepřišli o zajímavé novinky, které s sebou přináší. Ta se podle prvotního nastavení provádí sama, ale jako u ostatních kroků ji můžete vypnout a aplikace aktualizovat ručně. Opět tak ušetříte několik procent baterky. Automatické stahování můžete vypnout v Nastavení – iTunes a App Store – Aktualizace.

Jak ušetřit baterku

iPure.cz

O autorovi

Oldřich Korbel

Oldřich Korbel

Milovník filmů, dobrého jídla a cestování. Zálibu našel před pár lety i v Apple produktech. Ve volném čase se rád projede na kole nebo na kolečkových bruslích, nedá dopustit ani na sérii seriálu The Walking Dead.