Aplikace

Aplikace Google Photos dostane aktualizaci. Zlepší sdílení fotek a přidá tvorbu fotoknih

aktualizace
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Na konferenci Google I/O 2017 bylo řečeno hodně novinek, některé se ale týkají i platformy iOS. Jako třeba právě vylepšení aplikace Google Photos.

Aplikace Google Photos je na platformě iOS dostupná již dva roky. Za tu dobu tato alternativa pro nativní aplikaci Fotky dostala mnohá vylepšení. Dočkali jsme se stabilizace obrazu, podrobného vyhledávání, přibylo také množství filtrů a odnedávna se uživatelé Apple TV mohou těšit ze streamování snímků na propojenou televizi skrze funkci AirPlay.

 

Google I/O 2017

Ve středu 17. května se konala výroční konference Google I/O 2017, na jejíž úvodní keynote byly představeny novinky, které se právě tohoto technologického gigantu týkají. I když má Google svůj mobilní Android, díky rozšíření a popularitě platformy iOS vydává své aplikace i pro tuto konkurenční platformu. Je to případ i titulu Google Photos.

Touto aplikací totiž klidně můžete nahradit nativní aplikaci Fotky ve svých iPhonech i iPadech. Hlavní výhodou je spolupráce s ekosystémem Googlu, takže pokud jste byli zvyklí na svět Androidu a přešli jste do toho od Applu, pak je tato aplikace přímo pro vás. Jedinou podmínkou pro plné využívání aplikace je mít zřízený účet u společnosti Google.

Celý systém funguje velice dobře a v mnohém zde má Apple co dohánět. Tak například co se týče kapacity úložiště – Google jej nabízí neomezené, na rozdíl od Applu, který nabízí zdarma pouze 5GB. Protože je aplikace zdarma, nic vám nebrání ji sami vyzkoušet. Nyní navíc s dalšími novinkami, které byly na konferenci řečeny.

 

Chytré sdílení a tisk fotoknihy

Předně se jedná o vylepšení sdílení vašich záznamů. Aplikace totiž rozpozná tváře vyskytující se na jednotlivých snímcích a nabídne vám možnost odeslat je přímo dané osobě, která se na fotografii vyskytuje. Toto doporučení se objeví v okně se sdílením a to jak v aplikaci pro Android, tak právě i v té pro iOS. Weboví uživatelé si na tuto novinku budou muset chvíli počkat. Sdílení záznamu s osobou na něm se vyskytující půjde nastavit i automaticky.

Nově bude také aplikace umět z vašich fotografií vytvořit poutavou fotoknihu a to s minimálním uživatelským zásahem. Z počátku však bude tato funkce dostupná jen americkým uživatelům a to za cenu 10 dolarů za měkkou a 20 dolarů za tvrdou vazbu.

Používáte aplikaci Google Photos, nebo jste věrni Fotkám, které jsou v základu systému iOS?

icon
Google PhotosGoogle, Inc.Photo & VideoZdarmaStáhnout

Zdroj: dpreview.com

iSetos.cz

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Milovník filmů, hudby a turistiky, nadšenec do moderních technologií, pracující jako konstruktér CNG čerpací stanice pro plnění osobních automobilů.