Aplikace Produktivita

CarPlay v iOS 10.3 nabízí rychlejší přístup k nejpoužívanějším aplikacím

CarPlay iOS 10.3

Apple přidal malé, ale velmi užitečné vylepšení do iOS 10.3 v rámci CarPlay. Systém umožní rychleji přistupovat k používaným aplikacím.

Americká společnost vylepšila ovládání systému iOS 10.3 v použití CarPlay. To dokáže zrcadlit na dotykovou obrazovku automobilu aplikace z připojeného iPhonu. Nyní už uživatelé nemusí dvakrát poklepávat na displej, když chtějí přejít do jiné aplikace. Zvýší se tak i bezpečnost při řízení.

Do teď se museli řidiči jedním klepnutím vrátit na hlavní obrazovku a druhým vybrat požadovanou aplikaci. V iOS 10.3 ale Apple umístil po straně displeje 3 ikonky nejpoužívanějších aplikací a ty jsou stále k dispozici. Jediným klepnutím si tak otevřete jinou aplikaci, aniž byste museli tu současnou zavírat.

Zdroj: Macrumors.com

 • Jaroslav Pauko

  Dobrý den, mam velky problem sehnat aplikaci car play do iPhone. Mam Forda Rangera a nemám šanci nikde sehnat appku. Jsem s toho trochu nas. Prodávají se tu auta od fordu ale nemají podporu pro ČR na aplikaci. Je možné ji stáhnout jinde? Diky Pauko

  • Dobrý den, CarPlay není aplikace, ale část operačního systému, který musí podporovat mediální centrum v automobilu. Tady je seznam všech aktuálně podporovaných vozidel: https://www.apple.com/ios/carplay/available-models/. Ranger tam zatím chybí.

   Pokud CarPlay auto nepodporuje, je ještě možností instalace mediálního centra, který to zvládá, psali jsme o jednom takovém třeba tady: http://ilifehacking.cz/sony-carplay/. Investice ale není malá.

   • John Plackin Fackin

    Dobrý den Diky za info. Mne bylo řečeno ze stahnu do iPhonů aplikaci car play a můžu frčet. Mam vůz vyrobený tento rok a je trochu sklamání že zástupci fordu to prezentují jako že to jde a že je to apka🤪 teď mam nové auto a nový iPhone 8 a nejde nic. Tak tedy budu doufat že vyjde aktualizace vozů a v ranger. Nechápu proč Ford do každého vozu cpe jiné rádio a značku 🙈

iSetos.cz

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)