Lifestyle

Apple Watch Series 2 od 23. 9. oficiálně v prodeji

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Trochu ve stínu iPhonů 7 se v pátek začíná prodávat i druhá generace Apple Watch. Doznala četného vylepšení, i když pořád vypadá stejně.

Zabudovaná GPS, voděodolnost do 50 metrů, rychlejší dvoujádrový procesor a dvakrát jasnější displej – tolik k tomu základnímu, co se série 2 přinesla. Protože se Apple Watch v notné míře zaměřují na sport, jistě tak přijde vhod nejen, že si můžete přesně zaznamenat trasu své horské túry, ale hodinky vám mohou počítat i uplavané bazény bez toho, abyste se museli bát o jejich bezpečí.

hodinky

Již nebudou dostupné v exkluzivní zlaté variantě (zlatá barva je však stále dostupná u hliníkové varianty), kterou do jisté míry nahradila keramika. Cenově Apple Watch Series 2 zastoupili svou předchozí generaci, jejíž cena díky tom spadla. Nejlevnější Apple Watch si tak můžete koupit za 8 290 Kč ve velikosti pouzdra 38 mm, druhá série začíná na 11 290 Kč. Za keramický model pak zaplatíte 40 tisíc korun v jeho menší verzi.

apple-watch-2

Samozřejmě je k dostání spoustu nových kombinacích, protože řada řemínků se opět rozrostla. Dobrá zpráva pak je pro ty, kteří nepotřebují všechny nové funkce série 2 a měli by zájem o tu předchozí. Pokud si koupíte ji, dostanete ji totiž osazenou stejným procesorem, jaký tepe v druhé generaci. Změnilo se i označení, nyní už se dělí „jen“ na Watch (Series 1, Series 2), Watch Nike+ (Series 2), Watch Hermés (Series 2) a Watch Edition (Series 2).

hodinky

Všechny modely můžete v České republice oficiálně sehnat už dnes, jediná varianta Nike+ bude k dispozici až koncem října. Ta přináší speciální fitness funkce všem běžcům a sportovním nadšencům. I bez nich ale Apple Watch fungují v koučování vás velice zdárně. Stačí se podívat do App Store pro Apple Watch, ve kterém najdete množství aplikací, jež vám pomohou s vaší fyzičkou.

hodinky

 

Seznam aplikací z kolekce Zdravý život v Apple Watch App Store:

 

icon
Lifesum: Healthy lifestyle appLifesum ABHealth & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Runtastic Running & FitnessruntasticHealth & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Nike+ Run ClubNike, IncHealth & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Runtastic Six Pack Abs WorkoutruntasticHealth & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Seven – 7 Minute WorkoutPerigee ABHealth & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Komoot — Cycling & Hiking Mapskomoot GmbHHealth & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Strava Running and Cycling GPSStrava Inc.Health & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Cyclemeter Cycling Running GPSAbvio Inc.Health & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Peak - Brain TrainingBrainbow LimitedEducationZdarmaStáhnout
icon
Golfshot: Golf GPS + Scorecard + Tee TimesShotzoom Software, LLCSportsZdarmaStáhnout
icon
Fjuul - Healthy Activity CoachFJUUL CAPITAL OYHealth & FitnessZdarmaStáhnout
iSetos.cz

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Milovník filmů, hudby a turistiky, nadšenec do moderních technologií, pracující jako konstruktér CNG čerpací stanice pro plnění osobních automobilů.