Lifestyle

Nejslavnější Apple Store světa se zavře. Proč?

Apple Store 5th Avenue

Kamenné obchody kalifornské společnosti jsou pro zákazníky něco víc, než jen místem, kde nakoupí. Ten nejslavnější z nich se teď zavírá.

V několika zemích světa má Apple své vlastní prodejny, jejichž návštěva je opravdu velkým zážitkem. Asi nejslavnějším místem je přitom ta v New Yorku. Prodejna připomínající velkou krychli nacházející se na 5. Avenue. Nyní Apple začal informovat všechny své zákazníky, že bude právě tento obchod dočasně uzavřen a firma z Cupertina tak přesune své působení do nedalekých prostor za budovou.

Apple Store 5th Avenue

Apple Store na 5. Avenue je legendou

Jeden z nejznámějších Apple obchodů je jedinečný z několika důvodů. Kalifornská společnost za něj dostala několik architektonických ocenění. Budovu navrhl designér Bohlin Cywinski Jackson. Skleněná kostka byla nejdříve složena z 90 jednotlivých skleněných desek, ale na přání Steva Jobse byly vyměněny pouze za 15 obrovských skleněných plátů, aby obchod zdůrazňoval jednoduchost a čistotu.

Apple Store 5th Avenue

Designér Jackson pracoval i na stavbě skleněného schodiště, které můžeme najít v několika Apple Storech. Jejich cílem je zaujmout zákazníka a přilákat ho i do vyšších pater některých víceposchoďových obchodů. V roce 2002 dokonce Apple získal designový patent na tyto schodiště.

Jak dlouho bude zavřeno?

Obchod bude uzavřen už za pár dní, přesněji 20. ledna a datum otevření se zatím neví. Není ani jasné, jestli Apple plánuje velkou rekonstrukci, která zde proběhla naposledy v roce 2011 nebo pouze větší úklid se změnou několika detailů. Pokud tedy plánujete výlet do USA v několika následujících týdnech, do Apple Storu na 5. Avenue se nevydávejte. Nebo můžete, ale vzhledem k odsunu prodeje do méně atraktivních prostor zřejmě nezískáte takový zážitek.

Zdroj: Macrumors.com

iPhone SE

O autorovi

Oldřich Korbel

Oldřich Korbel

Milovník filmů, dobrého jídla a cestování. Zálibu našel před pár lety i v Apple produktech. Ve volném čase se rád projede na kole nebo na kolečkových bruslích, nedá dopustit ani na sérii seriálu The Walking Dead.