Technologie

Skryjte otravné aktualizace v macOS

aktualizace v macOS

Operační systém macOS nabízí velmi často různé aktualizace systému, ale také nainstalovaných aplikací. Podívejte se, jak je můžete skrýt.

Mac App Store je aplikacemi stále naditější a mnoho uživatelů už volí instalaci programů pouze z něj. Ostatně i poslední operační systém macOS Sierra dovoluje ve výchozím nastavení instalaci aplikací právě z Mac App Storu nebo od důvěryhodných vývojářů. Jak toto obejít se psalo v článku Jak nainstalovat každou aplikaci na macOS Sierra na webu Appliště.cz.

aktualizace v macOS

Pokud ale často dostáváte výzvy o nových updatech a otravuje vás to, jednoduše je skryjte. Kdykoliv se k nim později můžete vrátit a aktualizaci provést. Navíc lze skrýt pouze jen updaty jednotlivých aplikací. Zkrátka, když víte, že třeba Final Cut Pro X chce často aktualizovat, ale jedná se jen o drobné vylepšení, nemusíte update provádět vždy. Navíc u větších aplikací to může trvat dlouho.

Jak tedy aktualizace jednotlivých aplikacích skrýt?

  1. Otevřete Mac App Store a klikněte na záložku Aktualizace
  2. Najeďte kurzorem na zvolený update aplikace a klikněte pravým tlačítkem
  3. Objeví se možnost skrýt aktualizaci, tu potvrďte

Po krátké prodlevě aktualizace skutečně zmizí a když provedete obnovení, už se neukáže. Pokud byste chtěli znovu aktualizace zobrazit, změnu nastavení provedete přes horní menu Mac App Storu.

  1. Klikněte v horním menu položku Obchod
  2. A vyberte volbu Zobrazit všechny aktualizace

aktualizace v macOS

Volba zobrazení všech aktualizací se ukáže pouze v případě, že máte některé skryté. Když ne, tak ji vůbec neuvidíte. Stejné je to v případě, že byste chtěli skrýt update aktuální aplikace. To se vám nepovede, protože skrytí je možné provést pouze pravým klikem na zobrazenou aktualizaci.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone SE

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)